МЫ ПРЕДЛАГАЕМ

Инструкции по обращению с опасными веществами на рабочем месте

Оглавление

Інструкції та правила поводження з небезпечними речовинами на робочому місці

Клеї є небезпечними речовинами.

Як розпізнати небезпечні речовини?.

Фізичні та хімічні небезпеки:

На що слід звернути увагу в повсякденній роботі

Правильне маркування.

Зберігання небезпечних речовин.

 

Інструкції та правила поводження з небезпечними речовинами на робочому місці

Поводження з небезпечними речовинами

Асортимент клеїв Weicon великий і різноманітний. Більшість клеїв є небезпечними речовинами. Речовини та суміші, які мають одну або більше "небезпечних властивостей", класифікуються як небезпечні речовини згідно з Постановою про небезпечні речовини (GefStoffV): Наприклад, вони є токсичними, подразнюючими, їдкими, канцерогенними, легкозаймистими або небезпечними для навколишнього середовища.

Жоден з технічних клеїв Weicon не класифікується як токсичний. Однак будь-який клей може бути небезпечним для людей і навколишнього середовища, якщо не дотримуватися правил безпеки продукції. Залежно від типу, клеї можуть викликати різні реакції. Деякі з них легкозаймисті, інші можуть бути корозійними або подразнюючими для людського організму. У більшості двокомпонентних клеїв найбільш "небезпечною" частиною є затверджувач.

Substancje niebezpieczne - sposoby postępowania na stanowisku pracy

Як розпізнати небезпечні речовини?

Фізичні та хімічні небезпеки:

  • Ризики для здоров'я

 

токсична речовина

канцерогенна речовина

подразнюючий, сенсибілізуючий, токсичний

подразник

 

  • Екологічні ризики

речовина, небезпечна для навколишнього середовища

На що слід звернути увагу в повсякденній роботі

Працівники складу повинні дотримуватися кількох правил під час роботи з небезпечними речовинами. Робочий одяг і взуття - це само собою зрозуміло, а також, в залежності від небезпечної речовини, захисні рукавички і окуляри та засоби захисту органів дихання. Не пити, не їсти і не курити на робочому місці - це досить очевидно! Необхідно стежити за порядком і чистотою, негайно повідомляти про будь-які безпосередні небезпеки, дефекти або несправності, а також нести відповідальність за інших колег. Важливим фактором тут є обізнаність щодо поводження з небезпечними хімічними речовинами.

Правильне маркування

Небезпечні речовини необхідно зберігати в закритій оригінальній упаковці або контейнерах. Контейнери слід розміщувати над піддоном для крапель. Всі контейнери повинні бути промарковані таким чином, щоб їх можна було ідентифікувати і не сплутати з упаковкою для харчових продуктів. Аерозольні дозатори не повинні піддаватися впливу температури вище 50°C. Необхідно бути обережним, особливо при транспортуванні в автомобілі влітку. У звичайний літній день у зачиненому автомобілі швидко досягається температура 50°C, тому неприємні несподіванки можуть статися дуже швидко.

Зберігання небезпечних речовин

Необхідно також вести реєстр небезпечних речовин, в якому зберігаються небезпечні речовини, перераховані за назвою, класифікацією, діапазоном кількості та місцем зберігання. Небезпечні речовини поділяються на класи зберігання. Це означає, що не всі речовини можна зберігати разом. У випадку вибухонебезпечних речовин, кількох газів або легкозаймистих рідких продуктів іноді навіть потрібне окреме зберігання. Для кожного продукту є паспорт безпеки, в якому вказано відповідний клас зберігання. Це означає, що ми завжди точно знаємо, що куди потрапляє.