МЫ ПРЕДЛАГАЕМ
Подготовка поверхности перед склеиванием
Зміст
Підготовка поверхні до склеювання.
Підготовка поверхні перед склеюванням - мистецтво очищення.
Все залежить від правильного застосування.
Попередня обробка поверхні має важливе значення.
Підготовка поверхні до склеювання
Підготовка поверхні перед склеюванням - мистецтво очищення
Все залежить від правильного застосування
(Майже) всі знають, як користуватися гвинтами. Просвердлюємо отвір, вставляємо дюбель, закручуємо гвинт і сподіваємось, що не закрутили його занадто сильно або не пошкодили іншим чином. Проблема полягає в тому, що поверхня (де ви просвердлили отвір) пошкоджується. Це не є проблемою для хороших майстрів-аматорів при роботі з плиткою у ванній кімнаті, але може стати проблемою в промислових умовах. Особливо з металевими деталями існує ризик появи іржі і т.д., а багато гвинтів також означає велику додаткову вагу. Це може швидко призвести до проблем з мостом або літаком.
За умови правильного використання клеї є швидкою і технічно принаймні еквівалентною альтернативою шурупам.
Попередня обробка поверхні має важливе значення
Основою гарного склеювання є очищення ділянок, що склеюються. Іншими словами, правильна попередня обробка поверхні. Саме нехтування очищенням призводить до того, що гачок відпадає від стіни в наведених вище прикладах. Особливо на кухнях, у ванних кімнатах, виробничих цехах, автомобілях і т.д. є всілякі забруднення, які стоять на шляху склеювання, і їх потрібно спочатку видалити.
Чиста основа
Не дарма на всіх тюбиках клею зазначено, що основа повинна бути очищеною від жиру та пилу. Жир, олія, силіконовий спрей тощо - смертельні вороги будь-якого клейового з'єднання! Ці засоби для роз'єднання діють відповідно до своєї назви і відокремлюють склеєні деталі одна від одної. Їх необхідно попередньо видалити. Існують різні засоби (очищувач поверхні, аерозольний очищувач Weicon Cleaner S тощо), які ретельно видаляють ці речовини з поверхні. Забруднення, спричинені іншими попередніми обробками, такими як шліфування поверхні тощо, також можуть бути надійно видалені за допомогою цих засобів.
Столярам завжди кажуть на тренінгах: "Краще відміряти 1 раз забагато, ніж 1 раз замало". Цей принцип можна застосувати і до очищення під час склеювання. Не існує такого поняття, як "занадто чиста", коли мова йде про попередню обробку поверхонь.
Одягайте рукавички
Ще одна поширена помилка - торкатися очищених деталей в зоні майбутнього склеювання голими руками. На кожній руці достатньо жиру та інших забруднень, щоб повторно забруднити поверхню склеювання. Тому завжди слід носити рукавички. Їх слід носити при роботі з миючими засобами та хімікатами.
Якщо деталі дуже добре очищені і використовується правильний технічний клей - спеціальний клей для металу автоматично не підходить для пластику - ви будете дуже задоволені результатом склеювання. Це не пошкодить деталь або пластину, не іржавіє і в багатьох випадках може бути видалено без залишку за допомогою відповідних засобів.