Останнім часом спостерігаємо проблеми зі зв'язком. Будь ласка, заповнюйте форму ПЕРЕТЕЛЕФОНУВАТИ і ми обов'язково до Вас зателефонуємо.

МЫ ПРЕДЛАГАЕМ

З чого виконати пневматичну мережу? Матеріали для системи стиснутого повітря.

З чого виконати пневматичну мережу? Інсталяційні матеріали для стисненого повітря.

Види матеріалів в установках стисненого повітря

Більшість виробничих установ більшою чи меншою мірою потребують стисненого повітря для виробництва.

Окрім гнучких шлангів, швидкороз’ємних з’єднань, блоків підготовки повітря (де це необхідно), ключовим елементом є правильне розташування трас та вибір відповідних діаметрів основної магістралі та траверс трубопроводів стисненого повітря. Про правильний вибір установки стисненого повітря читайте в ЦІЙ статті.

У статті ви знайдете відповіді на такі запитання:

  • З чого зробити пневматичну мережу?
  • З яких матеріалів виконують мережі стисненого повітря?
  • У чому полягають переваги та недоліки матеріалів, що використовуються в конструкції пневмопроводів?

Установки стисненого повітря виготовляються з різних матеріалів. Їх вибір залежить від специфіки даного заводу, але більшою мірою від орієнтації інвестора на вартість будівництва установки. Однак слід пам'ятати, що це не завжди означає низькі витрати на подальшу експлуатацію.

Мережі стисненого повітря можуть складатися з:

  • чорна сталь (товстостінна),
  • сталь обжимна, оцинкована з двох сторін,
  • нержавіюча сталь
  • пластик

Існують також мережі виконані з трубопроводів для холодної води (поліетиленові).


У випадку з чорною сталлю головним недоліком є ​​необхідність з’єднання елементів за допомогою зварювання. Товсті стінки елементів роблять вагу цієї установки досить значною (наприклад, труба DN150 довжиною 6 м важить приблизно 150 кг). Будь-яка модернізація вимагає монтажної компанії. Найголовніше, така установка з часом піддається корозії.


Обжимна сталь - це матеріал, який замінює чорну сталь. В установках стисненого повітря він в основному виготовляється з оцинкованої з обох сторін сталі або з нержавіючої сталі. Він побудований на тонкостінних трубах, але доступний тільки до діаметрів DN100. Хоча з’єднання полягає в затисканні з’єднання на трубі, його дообладнання проблематично, як і у випадку зварної сталі. Крім того, коли ми не знаємо розташування виробничих машин, необхідно встановити редукційні трійники (відводи).


Іншим матеріалом, що використовується в установках стисненого повітря (наразі найбільш рентабельним), є поліпропілен. З’єднується елементами зварюванням (при більших діаметрах зварювання виконується встик). Крім проблемної модифікації, слід звернути увагу на щільне захоплення трубопроводу, щоб запобігти можливій появі гофрів в трубопроводах, викликаних високим коефіцієнтом розширення.


Альтернативою вищеописаним матеріалам є системи, строго реалізовані для передачі стисненого повітря, вакууму та інертних газів. В їх основі лежать тонкостінні алюмінієві труби, які легко обробляються і не піддаються корозії. Прикладом є система Infinity, яка має широкий діапазон діаметрів від D20 до D168.

Великою перевагою системи Infinity є легкість і швидкість монтажу. Єдиними інструментами, необхідними для встановлення, є фреза та різак. Монтаж діаметрів D20-D40 полягає в з'єднанні труби так званими цанговими муфтами. При поперечному перерізі в межах D50-D63 затягуйте гайковим ключем лише контргайку муфти з відповідним крутним моментом. Для діаметрів D80-D168 просто затягніть гвинти. Всі муфти системи Infinity, незалежно від діаметра, оснащені патрубками для кріплення труб, тому немає необхідності використовувати додаткові елементи.

Для алюмінію абсолютний коефіцієнт шорсткості становить k = 0,01 мм, що в порівнянні зі сталевими трубами з k = 0,15 мм робить опір тертю нижчим.

Систему Infinity можна на 100% модифікувати, а демонтовані муфти можна використовувати повторно, що неможливо зі зварними, закріпленими або зварними системами. Ще однією важливою особливістю є можливість виконання відводів до точок водозабору за допомогою редукційних трійників із запатентованою розділовою вставкою, яка запобігає потраплянню конденсату в ресивери та дозволяє зробити відведення без необхідності використання т.зв. «Шия лебедя», що значно скорочує вартість і терміни монтажу.

Якщо необхідно розширити існуючу установку додатковими точками споживання, система Infinity пропонує т.зв затискні муфти, які дозволяють виконувати додаткові з’єднання системи під тиском.

Однак найважливішими аспектами встановлення в алюмінієвій системі Infinity є 10-річна гарантія на компоненти системи та те, що вона не піддається корозії, завдяки чому в ресивери подається чисте повітря під потрібним тиском протягом усього терміну служби.

Повна система Infinity проста в установці, має 10-річну гарантію, гігієнічний сертифікат і асортимент труб діаметром до 168 мм. В ПНЕВМАТ ви також можете скористатися перевагами проектування та монтажем мереж стисненого повітря.