Як вибрати мембранний клапан?
При виборі електромагнітного клапана важливо знати середовище. Залежно від вимог до середовища та потоку оберіть матеріал, розмір, температуру, тиск, напругу, час відгуку та схвалення, необхідні для вашої аплікації.
У статті ви знайдете відповіді на такі запитання:
- Як вибрати мембранний клапан?
- Які параметри слід враховувати при виборі електромагнітних клапанів?
Нижче ми представимо та опишемо деякі важливі критерії відбору, які слід враховувати:
Тип клапана: на початку варто визначити, чи потрібен для вашої програми 2-ох або 3-ходовий електромагнітний клапан.
Матеріал корпусу: визначте матеріал корпусу мембранного клапана на основі хімічних властивостей і температури середовища, а також середовища, в якому розташований клапан. Беручи до уваги асортимент ПНЕВМАТ, наприклад, латунні мембранні клапани серій 01F, 02F, 03F і 04F зазвичай використовуються для нейтральних середовищ. Мембранні клапани з нержавіючої сталі серій 1XF, 2XF і 4XF мають гарну хімічну та температурну стійкість. Зверніть увагу, що поршень і пружина з нержавіючої сталі також контактують із середовищем і повинні бути сумісними.
Матеріал ущільнення: на підставі хімічних властивостей і температури середовища можна вибрати 3 різних матеріали ущільнення чи мембрани NBR, EPDM, FKM, PTFE, RUBY.
Робочий час: Залежно від періоду робочого часу ви можете вибрати нормально відкритий (NO) або нормально закритий (NC) електромагнітний клапан. Якщо час відкриття клапана менший за час закриття, кращим є нормально закритий клапан і навпаки.
Тиск: Мембранний клапан повинен витримувати максимальний тиск, необхідний для застосування. Не менш важливо звернути увагу на перепад тиску, оскільки високий перепад тиску може спричинити вихід соленоїда з ладу.
Тип дії: укажіть, чи потрібен для вашої аплікації електромагнітний клапан прямої, непрямої чи комбінованої дії.
Температура: переконайтеся, що матеріали електромагнітного клапана можуть витримувати мінімальну та максимальну температури, необхідні для застосування. Температура також важлива для визначення продуктивності електромагнітного клапана, оскільки вона впливає на в’язкість і потік рідини.
Напруга: це черговий елемент на який вартує звернути увагу. Котушки доступні у версії AC (змінний струм) і DC (постійний струм). Електромагнітний мембранний клапан від ПНЕВМАТ володіє класом ізоляції H CEI EN 60085 і підходить для роботи в 100% ED.
Час відгуку: Час відгуку соленоїда - це час, який потрібен клапану, щоб перейти від відкритого до закритого стану або навпаки. Невеликі електромагнітні клапани прямої дії реагують набагато швидше, ніж комбіновані клапани або клапани непрямої дії.
Допуски та сертифікати: залежно від застосування переконайтеся, що мембранний клапан вимагає допуску: наприклад, ATEX, UL тощо.
Ступінь захисту: переконайтеся, що електричний клапан має відповідний рівень IP для захисту від пилу, рідини, вологи. Ми пропонуємо електромагнітні клапани зі ступенем захисту, наприклад, IP65 IEC 60529. Також можна замовити комплект проти конденсації.
1 - підключення до пневматичної установки. Непарні номери 3 і 5 - вихлопи, в які ми зазвичай вкручуємо глушники. Парні номери 2 і 4 - з'єднання з виконавчими механізмами. Цифри праворуч і ліворуч від клапанів вказують, які шляхи будуть підключені, якщо подано заданий керуючий сигнал. У разі маркування 12 після подачі сигналу з’єднуються траси 1 і 2. Таким чином живлення від 1 буде подаватися на приймач (камеру) 2