МИ ПРОПОНУЄМО
Сушіння контейнерів у пекарні: кейс із впровадження повітряних ножів
Зміст
Скорочення часу сушіння контейнерів для хліба з 24 до 4 годин завдяки використанню повітряного ножа
Приклад із практики — Як ми в 6 разів скоротили час сушіння контейнерів у промисловій пекарні?
Де ще це рішення може бути корисним?.
Скорочення часу сушіння контейнерів для хліба з 24 до 4 годин завдяки використанню повітряного ножа
Приклад із практики — Як ми в 6 разів скоротили час сушіння контейнерів у промисловій пекарні?
В одній із промислових пекарень, де щодня сотні контейнерів доставляють свіжі булочки та хліб до магазинів, на перший погляд незначний етап — сушіння контейнерів після миття — став серйозним вузьким місцем. Незважаючи на ефективне виробництво, контейнери мусили чекати навіть цілу добу, перш ніж могли знову повернутися на лінію. Лише впровадження простого, але ефективного рішення дозволило скоротити цей час з 24 до всього 4 годин, без компромісів у питаннях гігієни та якості.


У процесі підготовки контейнерів для хлібобулочних виробів до транспортування ключове значення має їх ретельне висушування після миття. Навіть невелика кількість вологи може призвести до погіршення якості продукції, ризику появи цвілі або мікробного забруднення. На підприємстві нашого клієнта контейнери після миття висихали аж до 24 годин, перш ніж їх можна було знову використовувати. Такий тривалий час очікування спричиняв затримки у транспортуванні та обмежував продуктивність усієї логістичної лінії.
Існуючий процес:
- На підприємстві виробляють хлібобулочні вироби, які постачаються у пластикових контейнерах.
- Після кожного транспортування їх необхідно ретельно вимити та повністю висушити.
- Сушіння контейнерів відбувається нерівномірно — за допомогою повітря з вентиляторів, природної циркуляції або інших тимчасових методів.
- Процес є трудомістким — триває навіть до 24 годин, енергоємним і малоефективним, що ускладнює підтримку безперебійності поставок та високих стандартів гігієни.
Оптимізований процес:
Після аналізу процесу ми запропонували застосування повітряного ножа VNP-AL-N-0500-0600 (модель: VNP-AL-N-0500-0600 | Прямий повітряний ніж L = 600 мм, щілина 0,05 мм, G 1/4 GW, алюміній)
Пневматичний ніж був інтегрований в існуючу систему, яка використовує установки стисненого повітря. Пристрій генерує рівномірний, сильно стиснений ламінарний шар повітря, який видаляє воду з поверхні контейнерів швидко, безконтактно та гігієнічно – ідеально відповідаючи стандартам харчової промисловості.
![]() |
![]() |
Завдяки впровадженню пневматичного ножа:
- час сушіння скоротився з 24 годин до всього 4 годин
- зросла продуктивність виробничої лінії
- процес було автоматизовано, що зменшило потребу в ручному обслуговуванні
- підвищилася безпека праці завдяки усуненню необхідності ручного переміщення мокрих контейнерів
- скоротилися операційні витрати (менше споживання енергії та місця на складі)
- було застосовано рішення, що відповідає вимогам харчової промисловості
Завдяки простому, але ефективному рішенню вдалося оптимізувати ключовий етап у процесі транспортування хлібобулочних виробів, значно підвищивши продуктивність та підтримуючи високі стандарти гігієни виробництва.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Відсутність логістичних вузьких місць | Економія часу та енергії |
Висока якість та гігієна процесу |
Легка інтеграція з пневматичними системами |
Можливість впровадження додаткового автоматичного керування системою сушіння |
Де ще це рішення може бути корисним?
Технологія повітряних ножів застосовується не лише в пекарнях та підприємствах харчової промисловості. Вона також чудово підійде для:
- харчової промисловості — для сушіння контейнерів, пляшок, банок, лотків,
- фармацевтичній та косметичній галузі,
- автомобільній промисловості та логістиці, скрізь, де потрібне швидке, точне та гігієнічне осушення поверхонь,
- промислових друкарнях.
Коментар експерта
Застосування пневматичних ножів принесло чимало переваг. Перш за все, це значно скоротило час підготовки контейнера до повторного використання, що позитивно вплинуло на продуктивність підприємства. Водночас це дуже економічне рішення з точки зору споживання повітря. Посвітряний ніж у найекономічнішій версії споживає на кожні 10 см своєї довжини лише 150 літрів повітря на хвилину при тиску 4 бари. Для порівняння: класична гребінчаста форсунка споживає щонайменше удвічі більше повітря при ширині 47 мм. Варто також підкреслити ергономіку роботи в контексті шуму. Первинний шум (генерований пристроєм) дуже низький — значно менший, ніж у разі використання класичних форсунок. Це забезпечує комфорт і безпеку роботи. Це не єдине рішення, яке підходить для обладнання пекарні — запрошуємо ознайомитися з усім асортиментом ПНЕВМАТ!
Автор




