Повітродувка з боковим каналом при сушінні керамічних форм
Сушіння елементів продукції, таких як керамічні вироби, є останнім етапом виробництва. Зазвичай, для цього процесу використовуються повітряні струмені, отримані шляхом стиснення повітря. Проте, з великою кількістю сушильних ліній, цей метод може бути дуже дорогим через велике споживання стиснутого повітря, яке використовується системою.
Тому варто розглянути більш економічний підхід. У цьому пості описано практичний приклад з керамічної промисловості, де знайшли розв'язання для оптимізації сушіння керамічних виробів. Дізнайтеся, яка технологія спрацювала в клієнта і призвела до економії ресурсів та зниження витрат на процес сушіння.
До нас звернувся клієнт, який керує промисловим підприємством, що спеціалізується на виробництві сантехнічної кераміки, з проханням оптимізувати процес сушіння форми. Існуюче рішення було дорогим і неефективним.
Існуючий процес:
- Завод виготовляє керамічні сидіння для унітазів.
- На одному з останніх етапів виробництва відбувається сушіння керамічних форм.
- У виробничому цеху працює кілька десятків сушильних ліній.
- Сидіння унітазів сушать за допомогою стисненого повітря, що подається через повітряні форсунки.
- Повітря з мережі стисненого повітря (з початковим тиском 7 бар) знижується до 2 бар, а потім до 0,15 бар для сушіння форм.
- Поточна інфраструктура на заводі не в змозі генерувати достатню кількість стисненого повітря для оптимальної роботи сушильних ліній та інших систем, що працюють від стисненого повітря.
- Витрати, пов'язані з виробництвом стисненого повітря, дуже високі.
Покращений процес:
На заводі, де виготовляють сидіння для унітазів, працювало кілька десятків сушильних ліній, які використовували велику кількість стисненого повітря з низьким тиском (0,15 бар). Після проведення співбесіди та відвідування заводу ми були впевнені у можливості заміни існуючої системи іншим, більш економічно ефективним рішенням.
Підібрана вихрова повітродувка, із запобіжним клапаном та системою фільтрів дозволила виключити використання стисненого повітря в усіх застосуваннях, яке не задовольняло потреби клієнта. Повітродувка з боковим каналом використовує обертальний рух для створення відцентрової сили, яка забезпечує потрібний тиск та потік повітря, що є достатнім для ефективного висихання керамічних елементів. Після оптимізації процес став ефективнішим і, що не менш важливо, менш витратним.
Оптимізація процесу | Збільшення продуктивності | Зменшення витрат | Оптимальний вибір |
Де ще це рішення може бути корисним?
Повітродувка з боковим каналом буде працювати не тільки для сушіння елементів, що виробляються на заводі. ЇЇ також можна успішно використовувати в інших сферах: пресування, аерації та відсмоктування, наприклад, для очищення, оксигенації, дегазації, транспортування речовин та інших процесах.
Воздуходувка вихревая при сушке керамических форм – экономное решение
На заводе нашего клиента была оптимизация процесса сушки керамических форм, что привело к существенному снижению потребляемой энергии и, соответственно, снижению затрат. Ознакомившись с практическим примером, вы узнаете, какое решение привело к таким положительным результатам.